O szkole

Szkoła Tai Chi Guangfu prowadzi regularne zajęcia Tai Chi w Łodzi i Warszawie oraz koordynuje grupę Tai Chi w Turku.
Wcześniej funkcjonowała od 2010 roku jako Łódzka Szkoła Tai Chi. Zainicjowała ją grupa osób, które od jesieni 2009 r ćwiczyły pod okiem Mariusza Sroczyńskiego i Radosława Węglarza.

Współpracujemy z Mistrzami i instruktorami różnych przekazów Tai Chi Chuan. Materiał którego uczymy oparty jest głównie o klasyczny styl Yang Tai Chi (według przekazu Yang Jwing Mnga), Wudang Tai Chi (Zhou Xuan Yun) oraz styl Wu/Hao Tai Chi w przekazie od Mistrza Zhai Weichuan, ale uwzględniamy również inne podejścia.

W 2016 roku nawiązaliśmy współpracę z Mistrzem Wudang Zhou Xuan Yun który od września 2016 roku regularnie do nas przyjeżdża i prowadzi warsztaty wprowadzające w tajniki Wudang Tai Chi.

W 2109 roku nasz instruktor Tai Chi – Radosław Węglarz wyjechał do Chin do Mistrza Zhai Weichuan (piąte pokolenie mistrzów stylu Wu Tai Chi) gdzie u samych źródeł zgłębiał tajniki jednego z najbardziej klasycznych, czystych i cenionych przekazów Tai Chi.

W naszej szkole gościliśmy wielu cenionych instruktorów Tai Chi, Chi Kung, Jogi i Shiatsu:

• Mariusz Sroczyński (Warszawa), – Tai Chi, Chi Kung, miecz Tai Chi, wachlarz Tai Chi;

• Piotr Ziemba (Poznań) – Tai Chi , Chi Kung, szabla Tai chi;

• Andrzej Kalisz (Warszawa) – Tai Chi stylu Wu/Hao oraz Yiquan;

• Joshua Craig – Chi Kung, Nei Gong, Zhang Zhuang, QinNa, symbol Yin Yang;

• Tomek Nowakowski (USA, Indie, Jelenia Góra) – pchające dłonie, Chi Kung, medytacja;

• Anastazja Nowakowska (Kurdina) [Ukraina/Polska, Jelenia Góra]– joga, ćwiczenia oczyszczające, medytacja;

• Krzysztof Operacz (Warszawa) – Tai Chi, Chi Kung;

• Robert Wąs (Kraków) – Tai Chi;

• Rafał Szulkowski ( Gdańsk/Sopot) – Tai Chi, kij Tai Chi;

• Armenio Silva ( Portugalia) – Tai Chi, miękki Chi Kung Białego Żurawia;

• Peter Woodcraft – Shiatsu, TRadycyjna Medycyna Chińska;

• Stefan Poprawa (Łódź) – Shiatsu, Makrobiotyka;

• Roman Fierfas (Warszawa) – Chi Kung;

Obecnie szkoła jest jedną z największych i najbardziej cenionych w Łodzi. Zapraszają nas do współpracy duże instytucje (m.in. Urząd Miasta, Uniwersytet Łódzki, Łódzka Szkoła Filmowa). Uczestniczymy w ciekawych projektach (np. Open Tai Chi w Sukcesji; Miejski Dzień Dziecka,), prowadzimy szkolenia dla firm, treningi dla Uniwersytetów III Wieku i pokazy otwarte podczas imprez plenerowych.