Instruktor Tai Chi

Radosław Węglarz – instruktor Tai Chi / Chi Kung, założyciel Szkoły Tai Chi GUANGFU (dawniej Łódzka Szkoła Tai Chi).

radosław węglarz Instruktor Tai Chi / Chi Kung Łódź Warszawa

Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania fizycznego oraz instruktorem rekreacji ruchowej o specjalizacji: „Fitness – zajęcia psychoruchowe – Tai Chi, Chi Kung, Joga”. Od kilkunastu lat zgłębiam tajniki Tai Chi Chuan, a od około dziesięciu pracuję jako instruktor Tai Chi / Chi Kung.

Uczyłem się i praktykuję różne formy Taiji (Tai Chi Chuan) i Qigong (Chi Kung). Na swojej ścieżce miałem okazję spotkać takich mistrzów jak: Mistrza Zhai Weichuan (Wu/Hao Tai Chi) Mistrza Yang Jwing Minga (Klasyczny styl Yang Tai Chi Chuan), Mistrza Richarda Wonga  (styl Lao Yang) czy Chen Ziqianga (styl Chen). Ćwiczyłem też z czołowymi polskimi instruktorami: Piotrem Ziembą (Poznań), Mariuszem Sroczyńskim (Warszawa), Andrzejem Braksalem (Warszawa), Robertem Wąsem (Kraków), Markiem Balińskim (Chen Warszawa), Andrzejem Kaliszem (I Quan) i wieloma innymi.

Jestem założycielem Szkoły Tai Chi Guangfu, w ramach której uczę Tai Chi Chuan w stylach Yang, Wudang i Wu/Hao oraz ćwiczenia zdrowotne Chi Kung. Ponadto organizuję, współorganizuję lub jestem zapraszany do prowadzenia obozów oraz warsztatów w całej Polsce, a także kursów instruktorskich.

Podczas moich zajęć staram się przede wszystkim dzielić swoją pasją, wiedzą praktyczną, a także wiedzą z zakresu anatomii, fizjologii i filozofii Tai Chi. Przez lata doświadczenia w nauczaniu wypracowałem podejście, które pozwala rozwijać się moim uczniom w ich własnym tempie, w poczuciu akceptacji i odprężenia. Uczę głównie długiej formy Tai chi stylu Yang, pchających dłoni ( ćwiczenia rutynowe oraz wolne pchające dłonie) oraz ćwiczeń z różnymi rodzajami broni (kij, szabla, miecz i inne).

Regularnie organizuję warsztaty z czołowymi polskimi instruktorami Tai Chi i Chi Kung oraz obozy letnie i zimowe na które przyjeżdżają uczestnicy z całej Polski.

Prowadzę regularne treningi Tai Chi / Chi Kung w Łodzi i Warszawie, eventy dla firm i instytucji oraz indywidualne treningi Tai Chi w Warszawie.

Poza Tai Chi Chuan moją największą pasją jest szeroko rozumiany sport, rozwój osobisty, oraz propagowanie wszelkich form aktywności ruchowej.