Instruktor Tai Chi

Radosław Węglarz – instruktor Tai Chi / Chi Kung, założyciel Szkoły Tai Chi GUANGFU (dawniej Łódzka Szkoła Tai Chi).

Instruktor Tai Chi/Chi Kung
Radosław Węglarz – instruktor Tai Chi / Chi Kung

Z wykształcenia jestem nauczycielem wychowania fizycznego oraz instruktorem rekreacji ruchowej o specjalizacji: „Fitness – zajęcia psychoruchowe – Tai Chi, Chi Kung, Joga”. Od kilkunastu lat zgłębiam tajniki Tai Chi Chuan, a od ponad dziesięciu pracuję jako instruktor Tai Chi / Chi Kung.

Uczyłem się i praktykuję różne formy Taiji (Tai Chi Chuan) i Qigong (Chi Kung). Na swojej ścieżce miałem okazję spotkać takich mistrzów jak: Mistrza Zhai Weichuan (Wu/Hao Tai Chi), MIstrza Zhou Xuan Yun (Wudang Tai Chi) Mistrza Yang Jwing Minga (Klasyczny styl Yang Tai Chi Chuan), Mistrza Richarda Wonga  (styl Lao Yang) czy Chen Ziqianga (styl Chen). Ćwiczyłem też z czołowymi polskimi instruktorami: Piotrem Ziembą (Poznań), Mariuszem Sroczyńskim (Warszawa), Andrzejem Braksalem (Warszawa), Robertem Wąsem (Kraków), Markiem Balińskim (Chen Warszawa), Andrzejem Kaliszem (I Quan i Wu Tai Chi Warszawa) i wieloma innymi.

Jestem założycielem Szkoły Tai Chi Guangfu, w ramach której uczę Tai Chi Chuan w stylach Yang, Wudang i Wu/Hao oraz ćwiczenia zdrowotne Chi Kung. Ponadto organizuję, współorganizuję lub jestem zapraszany do prowadzenia obozów oraz warsztatów w całej Polsce, a także kursów instruktorskich.

Podczas moich zajęć staram się przede wszystkim dzielić swoją pasją, wiedzą praktyczną, a także wiedzą z zakresu anatomii, fizjologii i filozofii Tai Chi. Przez lata doświadczenia w nauczaniu wypracowałem podejście, które pozwala rozwijać się moim uczniom w ich własnym tempie, w poczuciu akceptacji i odprężenia. Uczę głównie długiej formy Tai chi stylu Yang, Wu Tai Chi, pchających dłoni ( ćwiczenia rutynowe oraz wolne pchające dłonie) oraz ćwiczeń z różnymi rodzajami broni (kij, szabla, miecz i inne).

Regularnie organizuję warsztaty z czołowymi polskimi instruktorami Tai Chi i Chi Kung oraz obozy letnie i zimowe na które przyjeżdżają uczestnicy z całej Polski.

Prowadzę regularne treningi Tai Chi / Chi Kung w Łodzi i Warszawie, eventy dla firm i instytucji oraz indywidualne treningi Tai Chi w Warszawie.

Poza Tai Chi Chuan moją największą pasją jest szeroko rozumiany sport, rozwój osobisty oraz propagowanie różnych form aktywności ruchowej.