Instruktor qinna Joshua Craig neigong

Qinna i Neigong z Joshua Craigiem

 Serdecznie zapraszamy na warsztaty z Joshua Craigiem.
Przygotowaliśmy dla Was dwa unikatowe i niezwykle ciekawe tematy: Neigong i Qinna

I część 10:00 – 12:00 – Neigong

II część 13:00 – 15:00 – Qinna

Termin: 28 października 2017 r.

Miejsce: mała sala w naszej szkole przy ul. Więckowskiego 35 (pierwsze piętro).

Zgłoszenia  przez formularz zgłoszeniowy.

Warsztat przeznaczony jest dla wszystkich zainteresowanych bez względu na poziom zaawansowania i doświadczenie w Tai Chi. Zapraszamy też osoby spoza naszej szkoły.

Opłata:

  • 70 zł – jedna część,
  • 110 zł – całość.

Opłaty za warsztaty należy uiszczać najpóźniej do 27 października u Alicji  lub na konto:

60 1050 1025 1000 0090 7048 3947
Łódzka Szkoła Tai Chi Radosław Węglarz
ul. Górna 14/9
63-800 Gostyń 

Neigong qinna joshua craigJoshua Craig – jest bardzo cenionym instruktorem wewnętrznych sztuk walki.

Prowadzi w Nowym Jorku w USA szkołę systemu I-Liq Chuan i treningi z Kuli Tai Chi. Organizuje seminaria z mistrzami innych sztuk walki, a  sam często podróżuje po Europie prowadząc szkolenia m.in. w Norwegii, Anglii, Holandii, Niemczech i Polsce. Qinna i Neigong uczył się od wielu cenionych mistrzów. Przez długi czas współpracował i współorganizował warsztaty z Mistrzem Yang Jwing Mingiem – jednym z najbardziej znanych i cenionych specjalistów Qinna i Tai Chi na świecie.

NEIGONG: budzenie ciała i umysłu

Neigong jest nazywany „Wewnętrznym Kung Fu”” i kiedyś był bardzo strzeżonym sekretem. Na naszych warsztatach odkryjecie proste i praktyczne metody na doświadczanie własnego „Wewnętrznego Kung Fu”. Zrozumiecie jak pobudzić Wasz system nerwowy, koordynować pracę mięśni i tkanek miękkich. W rezultacie, każdy ruch będzie masażem dla ciała od wewnątrz do zewnątrz. Będziecie stymulować przepływ energii i zwiększać możliwości odczuwania naturalnego obiegu energii w ciele. Dzięki warsztatom rozpoczniecie doświadczanie każdego ruchu w całkowicie odmienny sposób.
Podstawowe zasady, które będą nam towarzyszyć podczas warsztatu, to:
1. Kiedy jedna część ciała się porusza, poruszają się jego wszystkie części
2. Tam gdzie jest umysł, podąża energia Chi
3. Jak uzyskać i po co siłę ścięgien
4. Jak uzyskać połączenie fizyczne i energetyczne całego ciała
5. Co to jest medytacja w ruchu

QINNA: poznaj słabe i mocne punkty w swoim ciele

Qinna – Słowo qin znaczy “uchwycić” lub “usidlić”, na znaczy “unieruchomić” lub “złamać” i odnosi się do kontrolowania. Teoria qinna w dużym stopniu nakłada się na technikę z chińskiej medycyny znanej jako tuina (推拏) tak jak i użycie ofensywnego lub defensywnego qigong jako dopełnienie treningu w niektórych stylach. Qinna rozwinęła wraz ze znajomością anatomii i akupressury. Bardzo często wykorzystanie badań i używanie punktów akupressurowych zwiększa skuteczność dźwigni używanych przez praktyka. Techniki podobne do qinna są do pewnego stopnia ćwiczone przez niemal wszystkie sztuki walki na całym świecie. Jednak pewne szkoły używają tego podejścia do walki w większym stopniu niż inne. 

Qinna powstało około 400 lat temu, na początku XVII wieku, a wywodzi się ze starożytnych zapasów (shuai jiao) i atakowania punktów witalnych (dian xue).

Oprócz technik chwytających qinna obejmuje również takie, które wykorzystują nacisk czy nawet uderzenia. Qinna łączy zdrowy rozsądek z lekarską wiedzą anatomiczną, to znaczy o umiejscowieniu kości, ukształtowaniu mięśni i układzie nerwowym. Zamiast spędzać lata na doskonaleniu jakiejś sekwencji ruchowej tak, aby wykonanie było przeprowadzone instynktownie, praktyk qinna poświęca swój czas na zaznajamianie się z budową ludzkiego ciała. Uczy się on sposobów swobodnego ruchu mięśni i kości oraz sposobów rozrywania i łamania ich. Dzięki przeanalizowaniu całego systemu nerwowego uczy się dokładnej lokalizacji większości podatnych miejsc ciała.  (Opis za Wikipedia)

2 thoughts on “Qinna i Neigong z Joshua Craigiem”

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.